Wymiana walut w sieci z porównywarką kantorbox.pl – nowoczesne rozwiązanie nie tylko dla młodych

kantorboxJeśli uwielbiacie podróżować, to pewnością nieraz zmuszeni byliście do wymiany waluty na wakacyjny wyjazd. Niestety, tradycyjne kantory stacjonarne bardzo często posiadają w swojej ofercie wyjątkowo nieatrakcyjne kursy, przez co zostawiamy w nich o wiele więcej pieniędzy niż zamierzaliśmy. Obecnie możemy jednak z łatwością poradzić sobie z tym problemem i zdecydować się na jeden z kantorów internetowych, który pozwoli nam na wymianę waluty bez wychodzenia z domu!

 

Jak działają e-kantory?
Kantory internetowe to portale, które pozwolą nam w szybki i komfortowy sposób wymienić walutę. Wystarczy posiadać konto walutowe. Po zarejestrowaniu się na jednym z serwisów wystarczy wybrać konkretną walutę, którą chcemy uzyskać oraz przelać wymaganą ilość pieniędzy na konto kantoru internetowego. Po kilkunastu minutach przewalutowane środki pojawią się na naszym rachunku walutowym!

 

Jak odebrać przewalutowane pieniądze?
Możemy zrobić to na dwa sposoby. Jednym z nich jest wypłata środków w placówce banku, w którym posiadamy nasze konto. Dzięki temu będziemy mogli uniknąć przewalutowania pieniędzy po niekorzystnym kursie bankowym i odebrać pieniądze potrzebne podczas zbliżającego się wyjazdu. Drugą metodą jest podpięcie pod rachunek walutowy specjalnej karty. Jest to rozwiązanie szczególnie zalecane w przypadku tych osób, które wymieniają duże ilości pieniędzy i nie chcą transportować gotówki w obawie o kradzież czy zgubienie bagażu. Tego typu karta pozwoli nam na dokonywanie opłat za granicą z wykorzystaniem uzyskanych za pośrednictwem e-kantoru pieniędzy bez naliczania dodatkowych opłat za przewalutowanie. Od teraz nie będziecie musieli zatem obawiać się o koszty dodatkowe, które banki bardzo często naliczają podczas dokonywania płatności bezgotówkowych poza granicami naszego kraju.

 

Dlaczego warto zdecydować się na kantor internetowy?
Kantory internetowe to przede wszystkim wyjątkowo atrakcyjne kursy walut. Dzięki temu, że mogą one dotrzeć do o wiele większej rzeczy potencjalnych klientów niż w przypadku kantorów stacjonarnych, a koszty ich utrzymania są znacząco niższe, ich oferta jest bezkonkurencyjna w stosunku do banków i tradycyjnych kantorów. Aby wybrać jeden z najtańszych serwisów wymiany, warto zapoznać się z porównywarkami kantorów internetowych. Jednym z tego typu serwisów jest portal Kantorbox.pl, który gromadzi najpopularniejsze i najbezpieczniejsze kantory internetowe dostępne na rynku oraz prezentuje ich ofertę ze względu na indywidualne potrzeby klienta. To bezpłatna usługa, dzięki której z łatwością znajdziecie najtańszy serwis dostępny w sieci.

 

Co zrobić, gdy nie chcę korzystać z kantorów internetowych, ale obawiam się również oszustw w kantorach stacjonarnych?
W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zapoznanie się z ocenami oraz opiniami innych użytkowników na temat najbliższych kantorów stacjonarnych. Lista kantorów stacjonarnych dostępna jest np. na portalu StrefaWalut.pl, który gromadzi informacje na temat placówek w całej Polsce. Każdy, prezentowany przez serwis kantor posiada swoją indywidualną wizytówkę, gdzie podano najważniejsze informacje na jego temat. Dostępne są tam nie tylko dane adresowe, ale również oceny oraz opinie klientów. To świetne rozwiązanie dla tych osób, które nie chcą zdecydować się na wymianę waluty w sieci, ale chcą również unikać oszustw oraz wysokich kursów w kantorach. Istotne w tym przypadku mogą okazać się też informacje na temat wymiany bilonu, który bardzo często zostaje w naszych kieszeniach po powrocie z wakacji. Niektóre kantory decydują się na wprowadzenie tego rozwiązania, dzięki czemu możemy ponownie wymienić pozostałe pieniądze na złotówki.