Mój blog nastawiony jest na naukę i trudne tematy – o blogowaniu opowiada Danuta Brzezińska

Danuta Brzezińska

Danuta Brzezińska

Dziś o swoim blogowaniu opowiada Danuta Brzezińska. Z zawodu jest coachem, pomaga ludziom uwierzyć w siebie i zdobyć wymarzoną pracę. W wolnej chwili zajmuje się rękodziełem. Prowadzi dwa blogi opowiadające właśnie o tych dwóch pasjach – pracy i własnych projektach rękodzielniczych. Postanowiła również zrzeszać blogerów 50+ i stworzyła specjalnie dla nich grupę na Facebooku.

Dlaczego zajęła się Pani blogowaniem?

Zajmuję się coachingiem i jobcoachingiem oraz doradztwem zawodowym, większość czasu jednak pracuję jako trener. Powodów dla których prowadzę blog jest kilka. Przede wszystkim chciałam żeby moi klienci poznali mnie jako człowieka a nie tylko jako coacha czy doradcę. Tym tłumaczę szeroką tematykę bloga. Po drugie chciałam uczyć ludzi w innych dziedzinach niż szkolę, więc tak powstał dział kuchni i DIY. Chciałam też wyjść poza dotychczasowe ramy reklamy i sposoby zdobywania klientów.

Prowadzi Pani kilka blogów jaka jest historia ich powstania?

Kiedy powiedziałam o moim pomyśle blogowym mężowi, który jest informatykiem, a była to tylko niewinna rozmowa, on uznał, że to dobry pomysł. I tak na 50-te urodziny dał mi w prezencie stronę z blogiem, domenę i pierwszy wpis. I tak zaczęłam moją przygodę z blogowaniem. Najpierw kilka wpisów poważniejszych, potem zaczęłam robić tutoriale. W tamtym czasie prowadziłam założony przeze mnie Klub dla uczących i zapraszałam wiele osób, które dzieliły się z nami swoimi zainteresowaniami. Tak nauczyłam się różnych technik z zakresu rękodzieła a zakochałam się w scrapbookingu. Ponieważ prowadzę też raz w miesiącu warsztaty artystyczne na których powstaje wiele prac stwierdziłam, że warto byłoby powiększyć działalność. Nie chciałam łączyć tych dwóch dziedzin, ponieważ coach po 50-tce jest blogiem edukacyjnym założyłam blog sprzedażowo-pokazowy i tak powstały Twórcze pasje Danki.

O czym przeczytamy na Pani blogach?

Na blogu edukacyjnym piszę artykuły z zakresu coachingu, poruszam wiele trudnych tematów takich jak zdrada, narcyzm czy kłamstwo. Tam też można znaleźć historie ludzi, z którymi pracowałam a którzy zmienili swoje życie. Zajmuję się także rozwojem osobistym, szeroko rozumianym. Prowadzę warsztaty z zakresu rozwoju mózgu w formie ćwiczeń, a teorię opisuję w cyklu „Rozwijalnia mózgu” na blogu. Zamieszczam też ćwiczenia i wskazówki z zakresu jobcoachingu, czyli połączenia coachingu, mentoringu i doradztwa zawodowego. Jednak, żeby pokazać, że nie tylko pracą człowiek żyje dzielę się recenzjami książek, które czytam a raz na kwartał podaję spis książek przeczytanych w danym kwartale z krótką notatką na ich temat. Żeby żyć trzeba jeść, więc zamieszczam też tutoriale z przepisami potraw, które gotuję. Dzielę się też wrażeniami z podróży lub zapraszam innych do dzielenia się wrażeniami. I na koniec można zobaczyć jak tworzy się różne rzeczy, jaką można przeprowadzić metamorfozę sprzętów niepotrzebnych itp.
Na blogu twórczym zamieszczam swoje prace artystyczne.

Co Panią zachwyca, a co denerwuje w blogosferze?

Zachwyca mnie to, że każdy może prowadzić bloga – bez względu na wiek, płeć, sprawność itd. Denerwuje hejtowanie wpisów, dogryzanie i „radzenie”. A przede wszystkim to, że większość chce zarabiać na blogu i dlatego go prowadzi.

Stworzyła Pani grupę dla blogerów 50+ na Facebooku, gdzie dołączają kolejni blogerzy, dlaczego zdecydowała się Pani na jej założenie?

Kiedy założyłam bloga myślałam, że takich blogerów po 50-tce jest tysiące i byłoby fajnie stworzyć taką grupę wspólnej promocji jak to robią młodzi. Trochę się jednak przeliczyłam i jest nas niewielu. Wiele osób nie czuje potrzeby takiej grupy.

Pani blogi połączone są z przedsięwzięciami biznesowymi. Czy prowadzenie blogów pomaga w biznesie?

Mam być szczera, to ja nie odczułam wpływu na biznes prowadząc blog edukacyjny. Chociaż myślę, że  to dlatego, że nie jest on nastawiony na reklamę a na naukę i trudne, niszowe tematy. Mam jednak nadzieje, że blog artystyczny przyczyni się do rozwinięcia biznesu rękodzielniczego. Wiem jednak, że to musi potrwać, prowadzę go dopiero od 23 marca.

Danutę Brzezińską można znaleźć:

 Coach po 50-tce
Twórcze pasje Danki
https://www.facebook.com/tworczepasjedanki/ ;
https://www.instagram.com/danka_coach_po_50tce/

Wywiad przeprowadziła: Agnieszka Pytlińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.