Zadbaj o swoje włosy i dobierz pielęgnację do ich porowatości!

Zadbaj o swoje włosy i dobierz pielęgnację do ich porowatości!

Jeżeli marzysz o tym, aby stać się posiadaczką lśniących i zdrowych włosów – warto zacząć świadomie interesować się kosmetykami przeznaczonymi do pielęgnacji włosów.
Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi, które pomogą Ci uzyskać zamierzone cele. Poznasz czym cechują się włosy średnioporowate oraz jak o nie dbać. Charakterystyka włosów średnioporowatych jest bliska większości z nas. Jeżeli tak okaże się i w Twoim przypadku – postaw na odpowiednią pielęgnację włosów!

Co warto wiedzieć o pielęgnacji włosów średnioporowatych i nie tylko?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, aby produkty używane do pielęgnacji włosów były odpowiednio dostosowane do konkretnego typu włosa. Każda z nas jest bowiem różna i ma inne potrzeby. W przypadku tych kobiet, które borykają się z problemem suchych i zniszczonych włosów z powodu farbowania czy intensywnych zabiegów stylizacyjnych – wówczas sprawdzą się preparaty o konkretnych właściwościach. Odżywią, nadadzą włosom blasku i pomogą wydobyć ich naturalny glow. W przypadku zaś skóry tłustej z tendencją do łupieżu – wówczas warto stosować kosmetyki ukierunkowane właśnie na konkretny problem.

Określ swoją porowatość włosów

W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o takim zagadnieniu jak porowatość włosów. Czym ona w zasadzie jest? Otóż porowatość włosów oznacza stopień odchylenia jej warstwy zewnętrznej (czyli łuski) od warstwy wewnętrznej. Jak to wygląda w praktyce? Otóż jeśli mamy do czynienia z włosami niskoporowatymi – wówczas cechują się one zazwyczaj brakiem objętości, zazwyczaj są właśnie przyklapnięte i wykazują tendencję do przetłuszczania. Niemniej jednak – są zdrowe i często lśniące. Na drugim biegunie są z kolei włosy wysokoporowate, które to wykazują się tendencją do nadmiernego puszenia się oraz suchości, szczególnie na końcach. Z kolei włosy średnioporowate stanowią miks obu tych rodzajów. Stanowią najczęściej spotykany typ włosa.

Sięgnij po szampon do włosów średnioporowatych

W przypadku włosów średnioporowatych doskonale sprawdzi się nie tylko szampon do włsow średnioporowatych, ale również oleje do włosów średnioporowatych.

Olejowanie włosów średnioporowatych powinno przebiegać wg takich samych zasad jak w przypadku pozostałych rodzajów włosów. Możesz sięgać po naturalne kosmetyki, w tym np. po olej ze słodkich migdałów.

Pielęgnacja włosów średnioporowatych pomoże wydobyć z nich naturalne piękno. O czym konkretnie mowa? Przy systematycznym i wytrwałym stosowaniu odpowiednich produktów mogą się stać tak samo lśniące i zdrowe jak włosy niskoporowate, jednak bez problemów z nadmiernym puszeniem, co jest właśnie domeną włosów wysokoporowatych.