Zaginięcie – Remigiusz Mróz

zaginięcie

Zaginięcie„Zaginięcie” to druga część przygód prawników Joanny Chyłki i Kordiana Oryńskiego. Jak można się spodziewać sprawa, którą przyjdzie im prowadzić będzie trudna i niejednoznaczna.

Pewnej nocy do Joanny Chyłki dzwoni jej koleżanka z czasów liceum. Właściwie nie kontaktowały się od tamtego czasu, więc nocny telefon tym bardziej zdziwił prawniczkę. Jednak już po kilku minutach wyjaśnił się powód, dla którego dzwoni – zaginęła jej córeczka. Ponieważ dziecko zniknęło z zamkniętego domu, w którym włączony był alarm, rodzice zostali oskarżeni o zabójstwo. Tyle, że zgodnie z ich zeznaniami byli niewinni. Angelika poprosiła Joannę o pomoc prawną i obronę przed sądem.

Chyłka postanowiła zająć się sprawą koleżanki, choć szczerze mówiąc nie darzyła jej szczególną sympatią. Zabrała ze sobą swojego aplikanta Zordona (Kordiana Oryńskiego) i wybrali się na Mazury aby tam podjąć się obrony rodziców dziecka. Sprawa wydaje się prosta. Skoro dziecka nikt nie mógł porwać, bo po otworzeniu drzwi lub okien włączyłby się alarm, więc to rodzice są winni jego zniknięcia. Tyle, że już kilka dni później pojawiają się niespodziewane wątki mogące zmienić postrzeganie całego wydarzenia.

Dziesiątki rozmów z mieszkańcami wioski, setki pomysłów na to jak przebiegało zniknięcie dziewczynki oraz pojawiające się co trochę dowody na winę  lub niewinność oskarżonych sprawiają, że praca Chyłki i Zordona nie jest prosta. Podczas rozwiązywania sprawy zaginionej dziewczynki Oryński podejmuje niebezpieczną współpracę z przemytnikami, a Joanna ledwie unika śmierci w wypadku samochodowym.

To jednak tylko preludium do tego, co będzie działo się w sądzie. Niespodziewane zwroty akcji podczas rozprawy przyprawiają o ból głowy prawników. Czy uda im się wybronić rodziców dziecka? A może, rzeczywiście są oni winni śmierci dziewczynki, jak podejrzewa policja i prokuratura?

„Zaginięcie” to kolejna, po „Kasacji”, książka Remigiusza Mroza, po którą koniecznie trzeba sięgnąć. Ciekawy język, wartka akcja i wiele nawiązań do naszej, codziennej rzeczywistości to sposób na bestseller, którym ta książka z pewnością jest.

 

Autor: Agnieszka Pytlińska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.