Zarejestruj swój telefon na kartę – to łatwe, nie ma na co czekać

telefon

telefon

Nowe przepisy zobowiązują właścicieli telefonów komórkowych na kartę (tzw. pre-paidów) do zarejestrowania ich numerów. Bez rejestracji po 1 lutego 2017 r. te telefony zamilkną. Wiele osób odkłada rejestrację na później bo nie lubi administracyjnych formalności. Niepotrzebnie – proces rejestracji jest łatwy i szybki, a na dodatek można go dokonać np. idąc do kiosku po gazetę czy wysyłając list na poczcie. Warto mieć to po prostu „z głowy”.
 
Niemal jedna czwarta użytkowników pre-paidów to seniorzy powyżej 59 roku życia.
 
W Orange, największej polskiej sieci komórkowej, telefon na kartę można zarejestrować na kilka sposobów. Do wyboru są tysiące miejsc. Oprócz 800 salonów firmowych i partnerskich Orange można to zrobić także w placówkach Poczty Polskiej (jest ich aż 4700), sklepach Media Ekspert, Media Markt, Saturn, Neonet, Astral, w salonikach prasowych RUCH, punktach Inmedio i Relay, Świat Prasy, AB Foto czy na stacjach Statoil.
 
Pamiętajmy aby mieć przy sobie dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport) oraz kartę SIM, którą chcemy zarejestrować. Sam proces trwa kilka minut i sprowadza się do wypełnienia formularza. Jeśli prowadzimy firmę i chcemy na nią zarejestrować numer, musimy dodatkowo podać jej nazwę, NIP lub REGON.Doświadczenie pokazuje, że okres świąteczny i tak wiąże się z większym ruchem w salonach, sklepach czy na poczcie. Dlatego warto udać się do punktu rejestracji jeszcze przed świąteczną zakupową gorączką, co pozwoli uniknąć stania w kolejkach.
 
Najłatwiej mają osoby, które już wcześniej podpisały z Orange umowę na inne usługi – na przykład telefon stacjonarny. Nie muszą nigdzie chodzić, wystarczy, że wyślą z telefonu, którego numer chcą zarejestrować bezpłatnego sms-a pod 80280. W jego treści powinny wpisać numer telefonu, na który podpisana jest umowa.
 
Posiadacze kont w bankach Millenium oraz ING Bank Śląski mogą dokonać rejestracji swoich telefonów na kartę za pośrednictwem internetowych systemów transakcyjnych tych instytucji.
 
Rejestracja telefonu na kartę daje prawo do atrakcyjnego bonusu. W Orange na przykład klient otrzymuje w promocji 1000 zł do wykorzystania na rozmowy, SMS-y, MMS-y do wszystkich sieci i internet. Do tego 100 GB transferu danych. Obydwa bonusy są ważne przez 30 dni. Aktywuje je sms o treści BONUS na numer 80028. Z promocji mogą skorzystać zarówno klienci, którzy rejestrują swój stary numer jak i Ci, którzy dopiero aktywują starter lub przenoszą numer z innych sieci do Orange na kartę.
 
Wymóg rejestracji wszystkich numerów telefonów na kartę, niezależnie od sieci, to efekt wejścia w życie ustawy antyterrorystycznej, która całkowicie zmienia zasady korzystania z kart prepaid. Do tej pory kartę z numerem telefonu mógł kupić praktycznie każdy, bez podawania swoich danych. Wystarczyło włożyć ją do telefonu i była gotowa do użytku. Po wprowadzeniu ustawy, każda karta prepaid musi być zarejestrowana na konkretną osobę, inaczej przestanie działać.
 

Więcej informacji na stronie https://www.zarejestrujnumer.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.