Zatorland – pomysł na niezwykłe ferie

Zatorland – pomysł na niezwykłe ferie

park_mikolajaNie każdemu z nas zima kojarzy się dobrze. Przez krótkie i mroźne dni oraz opady śniegu, ta pora roku zniechęca nas do wychodzenia z domu. W telewizji reklamy straszą nas bólem gardła, katarem czy grypą. Ale czy aby faktycznie zimy nie można polubić?

 
 
Gdy wrócimy pamięcią do czasów, kiedy byliśmy sami dziećmi, od razu w głowie ukazuje nam się obraz radości, jaką wywoływały na nas pierwsze bitwy na śnieżki, wspólne lepienie bałwana czy jazda z górki sankami. Każdy zimowy miesiąc daje nam coś niezwykłego. Już na początku grudnia wita nas Święty Mikołaj z bagażem prezentów, później Święta Bożego Narodzenia w rodzinnym gronie i długo wyczekiwane przez dzieci ferie zimowe. Zima może być ciekawa, niezależnie od tego czy mieszkamy na wsi czy w dużym mieście, chociaż ostatnimi czasy coraz mniej na zewnątrz śniegu. Duża ilość wolnego zachęca nas do spędzania aktywnie wolnego czasu na świeżym powietrzu, zwłaszcza dlatego, że dni są bardzo krótkie. Żeby każdy zimowy dzień nie stał się monotonią, zapraszam do zapoznania się z atrakcjami zimowymi, jakie przygotował dla nas Zator – niewielkie miasteczko w południowej Polsce, położone obok Oświęcimia.

  

PARK ŚWIETEGO MIKOŁAJA W ZATORZE

Parada bajek – Otwarta jest codziennie od 13.30, a w weekendy od 16.00. Podczas takiej parady postaci bajkowe spacerują przez zaczarowaną ścieżkę. Dzieci mogą podać im rękę czy zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Bajkowa wędrówka – Cała podróż bajkową krainą trwa około 45 minut. W tym czasie można odwiedzić bohaterów z kilku bajek, a na końcu czeka nas spotkanie ze Świętym Mikołajem, który przygotował drobne upominki dla dzieci.

Park stworzeń morskich- Pierwszy w południowej Polsce park, który poświęcony został faunie Zatorlandmórz i oceanów. Można podziwiać tutaj naturalnej wielkości makiety stworzeń morskich.

Kino 360 3D  – To jedyne takie kino w Polsce! Widzów otacza ekran ze wszystkich stron z niesamowitą grą trójwymiarowych kolorów i dźwięku, który transportuje nas do świata bajki.

Magic Show na żywo  Świat iluzji, w którym obejrzymy na żywo pokaz magicznych sztuczek, w wykonaniu profesjonalnego magika.

Lodowisko – Tafla, która potrafi pomieścić jednorazowo 30 osób i umożliwia jazdę w każdej porze roku.

 

Autor: Natalia Król

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.