Zdrowe Walentynki

Walentynki

Już za kilka dni będziemy obchodzili Dzień Zakochanych. Nawet jeśli nie lubimy zagranicznych świąt to akurat 14. lutego warto wybrać się na romantyczną randkę lub takową zorganizować w domu. Podpowiadamy jakie dodatki warto postawić na stole, aby nie tylko cieszyć się ich smakiem, ale również skorzystać z ich dobroczynnych właściwości.

Czekoladki

Czekolada poza mnóstwem kalorii ma również wiele dobroczynnych substancji w sobie. Są tam m.in. polifenole pochodzące z kakao, które chronią naczynia krwionośne i obniżają poziom złego cholesterolu. Ponadto zawarte w czekoladzie związki poprawiają samopoczucie i wspomagają walkę ze stresem. Trzeba jednak pamiętać, że nie należy z czekoladą przesadzać. Zjedzenie całej tabliczki z pewnością bardziej zaszkodzi niż pomoże. W Walentynkowy dzień warto jednak pozwolić sobie na słodkie serduszko z czekolady jako uroczy dodatek do kolacji.

Wino

Nie ma uroczystej randki bez kieliszka czerwonego wina. Warto postawić je na stole z wielu powodów. Przede wszystkim wino pozwala się rozluźnić, dzięki czemu wieczór Walentynkowy minie znacznie przyjemniej. Ponadto napój ten zawiera resweratol, substancję, która pozytywnie wpływa na układ krążenia.

Kubek gorącej czekolady

Jeśli kolacja we dwoje przy kieliszku wina, to nie Wasza bajka, może lepiej usiąść z kubkiem gorącej czekolady i obejrzeć ulubiony film? Warto wiedzieć, że napój czekoladowy podobnie jak sama czekolada wpływa pozytywnie na nastrój. Ma też znacznie mniej kalorii. Dla osób lubiących eksperymentować ze smakami polecamy czekoladę z dodatkami. Świetnie sprawdzi się szczypta chili albo odrobina cynamonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.