Zielistka – roślina dla każdego

zielistka
Fot.www.swiatkwiatow.pl

Dziś życie pędzi i często nie mamy czasu na pielęgnację roślin doniczkowych. Z tego też powodu wiele osób rezygnuje z uprawy kwiatów, nawet jeśli bardzo lubią zieleń w domu. Jeśli Ty także nie masz zbyt wiele czasu na pielęgnację roślin postaw na zielistka – roślinę z „żelaza”.

 

Zielistka

Zielistka to jedna z najmniej wymagających roślin doniczkowych, jakie można kupić w sklepach. Nie ma szczególnych wymagań jeśli chodzi o podlewanie, ani o oświetlenie. Jeśli przez dłuższy czas nie będzie nawożona i przesadzana też nic się nie stanie. Niemal zawsze będzie zielonym dodatkiem w Twoim mieszkaniu. Jeśli nie jesteś w stanie regularnie pielęgnować roślin w swoim mieszkaniu to zielistka jest dla Ciebie.

 

Uprawa

Zielistka potrafi przystosować się do wszystkich warunków termalnych i oświetleniowych. W okresie wzrostu

zielistka
Fot.www.swiatkwiatow.pl

przypadającego od lutego do września wymaga intensywnego podlewania, a w zimie nawadnianie należy nieco zmniejszyć. W okresie zimowym dobrze jest także przenieść roślinę w chłodniejsze miejsce, ale nie jest to konieczne. Zielistkę najlepiej zasilać uniwersalnymi nawozami do roślin doniczkowych.

 

Zielistka to roślina, która najlepiej prezentuje się w kwietnikach wiszących. Można ją uprawiać w domu, ale doskonale prezentuje się również w ogrodowych altankach. Cienkie, zielone listki oraz długie wypustki z rozłogami tworzą niesamowitą kompozycję przestrzenną  i z pewnością wspaniale będą się prezentowały w każdym domu.

 

Więcej o zielistce dowiesz się TUTAJ.