Zielistka – roślina dla każdego

zielistka
Fot.www.swiatkwiatow.pl

Dziś życie pędzi i często nie mamy czasu na pielęgnację roślin doniczkowych. Z tego też powodu wiele osób rezygnuje z uprawy kwiatów, nawet jeśli bardzo lubią zieleń w domu. Jeśli Ty także nie masz zbyt wiele czasu na pielęgnację roślin postaw na zielistka – roślinę z „żelaza”.

 

Zielistka

Zielistka to jedna z najmniej wymagających roślin doniczkowych, jakie można kupić w sklepach. Nie ma szczególnych wymagań jeśli chodzi o podlewanie, ani o oświetlenie. Jeśli przez dłuższy czas nie będzie nawożona i przesadzana też nic się nie stanie. Niemal zawsze będzie zielonym dodatkiem w Twoim mieszkaniu. Jeśli nie jesteś w stanie regularnie pielęgnować roślin w swoim mieszkaniu to zielistka jest dla Ciebie.

 

Uprawa

Zielistka potrafi przystosować się do wszystkich warunków termalnych i oświetleniowych. W okresie wzrostu

zielistka
Fot.www.swiatkwiatow.pl

przypadającego od lutego do września wymaga intensywnego podlewania, a w zimie nawadnianie należy nieco zmniejszyć. W okresie zimowym dobrze jest także przenieść roślinę w chłodniejsze miejsce, ale nie jest to konieczne. Zielistkę najlepiej zasilać uniwersalnymi nawozami do roślin doniczkowych.

 

Zielistka to roślina, która najlepiej prezentuje się w kwietnikach wiszących. Można ją uprawiać w domu, ale doskonale prezentuje się również w ogrodowych altankach. Cienkie, zielone listki oraz długie wypustki z rozłogami tworzą niesamowitą kompozycję przestrzenną  i z pewnością wspaniale będą się prezentowały w każdym domu.

 

Więcej o zielistce dowiesz się TUTAJ.

1 komentarz


  1. Przez wiele lat byłam szczęśliwą posiadaczką wielu zielistek. To są naprawdę mało wymagające rośliny. Szybko rosną. Pewnie nadal cieszyłabym się tymi pięknymi roślinami, gdyby nie fakt, że tarcznik mi je wszystkie zainfekował. Pomimo wielu miesięcy walki z tą chorobą rośliny niestety musiałam wyrzucić.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *