Osiedla dla seniorów – nowy pomysł deweloperów?

osiedla dla seniorów

osiedla dla seniorówCzy osoby starsze wyprowadzą się ze zwykłych osiedli? To bardzo możliwe, gdyż deweloperzy coraz częściej oferują mieszkania przygotowywane dla seniorów wraz z całą infrastrukturą ułatwiającą i wzbogacającą ich życie.

 
„Osiedla dla seniorów to zespoły niskopiętrowych budynków wyposażonych w windę, tak aby mogły być w pełni wykorzystywane przez osoby o obniżonej sprawności czy niepełnosprawnych. Mieszkania są przestronne, ale łatwe w utrzymaniu” – mówi w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl Jarosław Jędrzyński, analityk rynku nieruchomości z portalu RynekPierwotny.pl.

 

Na osiedlach dla seniorów wydzielone są miejsca wspólne, np. świetlice przeznaczone do spędzania czasu w większej grupie. W ich okolicy mieszczą się sklepy spożywcze, lokale usługowe, a także gabinety lekarskie oraz rehabilitacyjne. „Administrator osiedla służy seniorom pomocą, organizuje im czas wolny i aktywizuje mieszkańców” – informuje ekspert. Dla potrzeb ludzi mających problemy z poruszaniem się przewidziany jest system powiadamiania personelu medycznego.

  

Oferta „miasteczek spokojnej starości” jest skierowana do osób powyżej 55. roku życia. Niestety, nic za darmo. Jednak jak stwierdza rozmówca: „Większość seniorów posiada swoje własne mieszkania lub domy, które tylko utrudniają funkcjonowanie. Dlatego rozwiązaniem dla takich osób jest sprzedaż tych nieruchomości i zakupienie mieszkania na osiedlu dla seniorów”. Na Polskim rynku pojawiają się dopiero pierwsze tego typu oferty, niemniej jednak zapewne będzie ich przybywać, bo zainteresowanie deweloperów tym segmentem budownictwa rośnie.

 

Źródło: InfoWire.pl

 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *