Łóżko rehabilitacyjne dla seniora

łóżko rehabilitacyjne

 

Łóżka rehabilitacyjne zalecane są zarówno w przypadku osób przewlekle chorych, jak i seniorów. Poznaj  zalety łóżek medycznych.

Odpowiednio dobrane łóżko rehabilitacyjne odgrywa niezwykle ważną rolę w procesie powrotu do zdrowia. Choroby takie jak udar czy wylew nierzadko zmuszają chorego do wielotygodniowego przebywania w pozycji leżącej. Spędzanie niemalże całych dni w zwykłym łóżku znacząco obniża komfort życia pacjenta utrudniając przy tym codzienną opiekę nad chorym. Rozwiązaniem problemu jest łóżko rehabilitacyjne. Co ciekawe, ten typ mebli sprawdza się również w przypadku osób starszych.

Udogodnienia i zabezpieczenia w łóżkach rehabilitacyjnych

Dostępne na polskim rynku łóżka rehabilitacyjne wyposażane są w sporą ilość przydatnych funkcji, mających na celu podniesienie komfortu codziennego funkcjonowania osoby chorej czy też seniora. Jednym z tego typu udogodnień jest możliwość regulacji wysokości za pomocą pilota, niezwykle przydatna w siadaniu oraz spożywaniu posiłków. Podobną funkcję pełnią montowane nad łóżkiem wysięgniki, niemniej jednak sprawdzają się one wyłącznie w przypadku osób posiadających sprawne ręce. Spory wpływ na efektywność ćwiczeń rehabilitacyjnych wywierają natomiast podnośniki i taśmy. Istotnym elementem nowoczesnego łóżka medycznego Elbur jest system opuszczania, który powala na szybkie i bezproblemowe przeniesienie chorego np. z łóżka rehabilitacyjnego na wózek. Należy dodać, iż opisane powyżej systemy podnoszenia i opuszczania łóżka odgrywają istotną rolę w transporcie, jak również w higienie pacjenta. Poza tym zapobiegają one powstawaniu odleżyn. Na samym końcu warto wspomnieć o składanych, metalowych barierkach bocznych. Stanowią one optymalną ochronę przed przypadkowym wypadnięciem, która gwarantuje bezpieczeństwo zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. A jeśli już o odleżynach mowa to należy dodać, iż łóżko medyczne powinno być wyposażone w odpowiedni materac. Poleca się zwłaszcza wybór materaca przeciwodleżynowego bądź też elastycznego o falistej powierzchni.

Budowa łóżek rehabilitacyjnych

Łóżko rehabilitacyjne powinno odznaczać się wysokim stopniem trwałości i być łatwe do utrzymania w czystości. Nowoczesne, zaawansowane technologicznie modele wykorzystują w swojej konstrukcji rozwiązania umożliwiające zastosowanie komponentów elektrycznych wykonanych wg obowiązujących norm technicznych dotyczących bezpieczeństwa. To właśnie dzięki nim łóżka medyczne dysponują użytecznymi systemami służącymi do podnoszenia i opuszczania poszczególnych segmentów konstrukcji opisywanego wyposażenia. Innym, charakterystycznym elementem łóżek medycznych są kółka z hamulcami. Pozwalają ona na łatwe i szybkie przesunięcie sprzętu, tym samym wpływając na efektywność pracy opiekuna osoby chorej bądź też seniora.

Szafki i stoliki przyłóżkowe

Zarówno szafki, jak i stoliki przyłóżkowe stanowią swego rodzaju uzupełnienie łóżka medycznego. Konstrukcja tego typu mebli odznacza się dużą stabilnością, wysokim stopniem funkcjonalności oraz jakości wykonania. Szafki przyłóżkowe – poza szufladami – posiadają zazwyczaj składaną, boczną półkę. To bardzo ważny element opisywanego sprzętu, gdyż dostawiony do łóżka może służyć w charakterze małego stolika pozwalającego np. na spożycie posiłku bez konieczności wstawania. Podobną funkcję pełnią także stoliki przyłóżkowe, niemniej jednak w ich przypadku możliwa jest regulacja wysokości oraz kąta pochylenia blatu roboczego.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *