Warszawski Teatr +50

Warszawski Teatr +50

Teatr Warszawa +50 to amatorska grupa teatralna powołana i prowadzona przez profesjonalnych twórców z TEATRU ME/ST: Magdalenę Engelmajer i Szymona Turkiewicza. Członkami grupy są utalentowane osoby powyżej pięćdziesiątego roku życia, które pragną rozwijać swoje umiejętności poprzez udział w intensywnych warsztatach aktorskich, dramatopisarskich oraz muzycznych. W trakcie kilkumiesięcznej pracy powstaje spektakl teatralny, który po premierze jest prezentowany w salach widowiskowych na terenie Warszawy. Grupa działa od 2015 roku a w jej repertuarze są dwa spektakle: „Turnus Kreatywnego Seniora” (premiera 2015) oraz „Krzyżówka Życia” (premiera 2016).

Obecnie trwają próby do trzeciego spektaklu pod roboczym tytułem „BAJA”. Sztuka jest inspirowana przypowieściami i bajkami z różnych stron świata a jej premiera odbędzie się na przełomie września/października 2017 roku.

Zajęcia oraz próby odbywają się w Warsztacie Warszawskim przy placu Konstytucji 4.

Całoroczne działania w ramach „TEATRU WARSZAWA +50” są współfinansowane przez m.st. Warszawę. EDUKACJA KULTURALNA Działania, które Fundacja Artystyczna ME/ST prowadzi w ramach TEATRU WARSZAWA+50 mają charakter edukacji kulturalnej, rozumianej jako włączenie mieszkańców Warszawy w proces aktywnego współuczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych miasta oraz prowadzenie amatorskich grup teatralnych. Od roku 2015 działania te są współfinansowane przez m.st. Warszawę, w ramach Edukacji Kulturalnej. Fundacja zamierza kontynuować prowadzenie TW+50 w przyszłych latach, tworząc kolejne spektakle i powiększając liczbę odbiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.