Wycieczki do Chorwacji dla seniorów

Wycieczki do Chorwacji

Wycieczki do Chorwacji

Możliwość poznawania nowych zakątków świata to idealna opcja dla seniorów, którzy w końcu posiadają czas na zasłużony odpoczynek i wakacje.

Możliwość poznawania nowych zakątków świata to idealna opcja dla seniorów, którzy w końcu posiadają czas na zasłużony odpoczynek i wakacje. Fantastyczną propozycją spędzenia cudownych chwil pozwalających napawać się pięknymi widokami, promiennym słońcem i ciepłą wodą jest niewątpliwie Chorwacja! Położony nad Morzem Adriatyckim kraj jest niezwykle zróżnicowany pod względem ukształtowania powierzchni, co wpływa na jego urozmaicony krajobraz.

Malownicze chorwackie wybrzeże pozwala na korzystanie z ze słonecznych dni umożliwiając długie kąpiele w błękitnym, czystym morzu. Tereny górzyste i nizinne sprawiają zaś, że każdy napawa się pięknym krajobrazem lasów. Liczne jaskinie i wąwozy zapewniają niezapomniane widoki, które po prostu zapadają w pamięci. Opcja poznania tych zakątków to idealna propozycja dla fanów aktywnego spędzania czasu. Zwiedzenie Parku Narodowego Paklenica, Jezior Plitwickich oraz Gór Velebit jest wtedy rzeczą oczywistą.

Historia, a co za tym idzie wpływ różnych kultur pozostawiły po sobie w Chorwacji liczne pamiątki w postaci zabytków. Jednym z przykładów cudownych miast, pełnym wspomnień z przeszłości jest Dubrownik, Rovinj, czy też Wyspa Hvar. Miejsca te ujmują każdego turystę i są niewątpliwie jednymi z najpiękniejszych zakątków na świecie.

Na uwagę zasługuje także chorwackie jedzenie. Wybierając się do tego kraju mamy możliwość wypróbowania wielu wykwintnych dań, które zachwycają bogactwem smaku. Nie obejdzie się bez świeżych ryb i owoców morza, ale także istnieje możliwość skosztowania pysznych zup, czy pierogów o niespotykanej zawartości. Oczywiście znajdzie się również wiele znakomitych deserów, w tym m. in. strudel z nadzieniem serowym lub owocowym, który pozostawi wspomnienie słodkiej podróży.

Emerytura to najlepszy czas, by żyć pełnią życia, a Chorwacja to miejsce, które to umożliwia. Kraj ten daje gwarancję spędzenia niezapomnianych wakacji pełnych wrażeń, niesamowitych widoków oraz przepysznych smaków.

3 komentarze


  1. Chorwacja pełna jest niesamowitych widoków i smaków, to prawda. Ale prawdą jest też, że od kilku lat ten kraj przestał być przystępny cenowo, więc trzeba mieć naprawdę solidną emeryturę, aby w ogóle rozmyślać o wyjeździe tam. Smutne, ale prawdziwe.

    Odpowiedz

  2. Oby każdy z nas dożył w zdrowiu emerytury i miał jeszcze siłe na podróże! To piękna perspekywa, a Chorwacja do wspaniała lokazliacja! Cieplutko, pięknie i smacznie;)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *