„Dialog pokoleń – społeczeństwo, zdrowie, praca, konsumenci” to tytuł VII Kongresu Gospodarki Senioralnej, który odbędzie się 15 czerwca 2023 roku w Warszawie.
Dziś w Polsce osoby w wieku 50+, których jest już 14,3 mln, stanowią 46% dorosłej populacji (18+) i 38% całej populacji. Liczba osób starszych zaś, czyli tych po 60. r.ż. jest większa od liczby dzieci i młodzieży o ponad 2,5 mln.
Dlaczego zatem, wobec takiej struktury wiekowej w naszym społeczeństwie, osoby 50+ są wykluczane z rynku pracy a tzw. grupa komercyjna, do której adresuje się reklamy produktów i usług, kończy się na 50. r.ż.?
Twórcy tegorocznego Kongresu Gospodarki Senioralnej postanowili zmierzyć się z ageizmem (dyskryminacja z uwagi na wiek) na rynku pracy oraz na odpowiedzialności organizacji za włączenie starszych konsumentów.
Gościem specjalnym kongresu będzie Bradley Schurman ze Stanów Zjednoczonych, który opowie o tym, jak społeczeństwa na świecie radzą sobie z przejściem demograficznej zmiany.
„Kiedy już dziś 25% naszego społeczeństwa ma 60 lat i więcej, a za 27 lat populacja osób starszych sięgnie 40% mieszkańców naszego kraju, już dziś powinniśmy na tę zmianę zareagować w zdecydowany sposób. Ponadto wskutek zderzenia dwóch megatrendów – historycznej zmiany demograficznej oraz rewolucji technologicznej powstają nowe rozwiązania, nowe produkty i usługi. Rynek konsumencki wymaga przekalibrowania na potrzeby coraz starszego klienta a rynek pracy powinien być bardziej przyjazny starszym pracownikom. Nie bez znaczenia pozostają kwestie odpowiedzialności społecznej w obszarze dyskryminacji z uwagi na wiek. O tym będziemy również dużo mówić podczas kongresu.” – mówi Marzena Rudnicka, Prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej.
Wydarzenie podzielono na pięć bloków tematycznych:
- Nowe technologie i edukacja klientów
- Zdrowie i długowieczność
- Pokolenia w pracy
- Klient Generacji Silver
- Marketing Generacji Silver
Kongres Gospodarki Senioralnej jest wydarzeniem dedykowanym środowiskom senioralnym, przedstawicielom biznesu, samorządów, badaczom, ekspertom oraz osobom indywidualnym, dla których ważna jest jakość życia, niezależnie od wieku i chcą wpływać na otaczającą je rzeczywistość.
Udział w kongresie jest nieodpłatny dla każdego i aby wziąć w nim udział, niezależnie czy stacjonarnie w Warszawie, czy on-line wystarczy się zarejestrować pod linkiem: www.KongresGospodarkiSenioralnej.pl