3 powody, dla których warto wybrać się na wakacje we wrześniu

wakacje we wrześniu

 

Wrzesień to miesiąc, kiedy dzieci wracają do szkoły, studenci na uczelnie a dorośli do pracy. W tym czasie zmniejsza się ilość turystów w najbardziej znanych kurortach. Zobacz dlaczego jest to idealny miesiąc na wakacje dla seniora.

1. Piękna pogoda

W Polsce wrzesień to miesiąc, w którym nadal mamy piękną pogodę. Zazwyczaj ciągle jest słonecznie i ciepło. Z drugiej strony nie ma już upałów, dzięki czemu spacery nad morzem czy w górach to sama przyjemność.

2. Wolne miejsca w kurortach

Duża liczba miejsc noclegowych zajmowana jest w okresie letnich wakacji. W okresie od czerwca do sierpnia większość pracowników ma urlopy i wybiera się z rodzinami na wakacje. We wrześniu liczba turystów znacznie spada, dzięki czemu łatwiej o wygodne i tanie noclegi.

3. Spadek cen

We wrześniu ze względu na koniec sezonu urlopowego i mniejszą liczbę turystów zazwyczaj spadają ceny miejsc noclegowych, ale również dań w restauracjach czy barach. To z kolei prowadzi do obniżenia ogólnych kosztów wakacji, dzięki czemu stać na nie już nie tylko dobrze zarabiających, ale również emerytów.

Naszym zdaniem to najważniejsze powody, dla których warto wybrać się na wakacje we wrześniu. Może Wy także macie swoje powody, dla których właśnie ten miesiąc wybrać na wypoczynek?

2 komentarze


  1. wakacje we wrześniu lubię spedzać na naszym morzem. teraz mam zaplanowany wyjazd do Ustki ,hotel Lubicz, eleganckie miejsce, na pewnoe będzie mniejszy tłum niz w sezonie , ceny peweni też. w morzu i tak nie pływam więc nie robi mi to różnicy ze bedzie zimniej bo nastawiam sie na zwiedzanieokolicy i samej Ustki!

    Odpowiedz

  2. Byłam właśnie we wrześniu nad morzem. Woda nie jest jeszcze na tyle zimna, aby strach było w niej brodzić. Turystów naprawdę niewiele, niższe ceny. Trochę słońca, dość ciepło, mało deszczu, więc polecam. Spacery brzegiem morza to coś wspaniałego, bo ruch to zdrowie, a szum fal działa kojąco na psychikę.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *