Ciśnieniomierz nadgarstkowy

ciśnieniomierz nadgarstkowy

Seniorzy bardzo często mają problemy z nadciśnieniem. Pojawia się wówczas konieczność systematycznego pomiaru ciśnienia. W takim wypadku bardzo przydatnym staje się własne urządzenie do dokonywania takich pomiarów.

W sklepach dostępnych jest wiele różnych modeli ciśnieniomierzy. Można kupić tradycyjne urządzenie podobne do tych używanych w przychodniach i szpitalach. Jest ono bardzo dokładne, ale trzeba umieć je obsługiwać. Ponadto tradycyjny ciśnieniomierz najlepiej sprawdza się, gdy badanie przeprowadza osoba trzecia. Nie nadaje się on do samodzielnej kontroli ciśnienia.

Znacznie lepszym sposobem na samokontrolę jest elektroniczny ciśnieniomierz nadgarstkowy BC 44 Beurer. Jest to urządzenie bardzo proste w obsłudze. Wystarczy nałożyć na nadgarstek ciśnieniomierz i przymocować go załączonym paskiem a następnie włączyć. Już po chwili na monitorze urządzenia pojawi się wynik badania. Można z niego odczytać tzw. górne i dolne ciśnienie a także puls. Dodatkowo ten model ciśnieniomierza ma wskaźnik, który pokazuje czy wyniki są w normie, lekko podwyższone czy też bardzo mocno przekraczają granicę normy.

Ciśnieniomierz nadgarstkowy to urządzenie, które powinien mieć w domu każdy senior, zwłaszcza mający problemy z ciśnieniem. Jeśli Twoi najbliżsi jeszcze go nie mają może warto pomyśleć o tym, aby kupić go na prezent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *