Warsztaty twórczego pisania

Warsztaty twórczego pisania

warsztaty pisarskie

Rozpoczyna się czwarta edycja bezpłatnych warsztatów pisarskich dla osób powyżej 60. roku życia organizowanych w ramach projektu „PISZEMY+”. W tym roku wezmą w nich udział seniorzy z Warszawy, Łodzi, Poznania i Olsztyna. Portal Seniorzy24.pl patronuje tej inicjatywie.

 
To może być świąteczna kartka, lista zakupów, która niepostrzeżenie zmienia się w wiersz, historia zapisana na odwrocie starej fotografii. Wystarczy się odważyć – poszukać inspiracji w domowym archiwum, wyciągnąć z szuflady pierścionek prababki, przypomnieć sobie pierwszą pralkę, wystaną w długiej kolejce i przywiezioną do domu autobusem. Bo pisanie to sposób na opowiedzenie komuś ważnej dla nas historii, rozpoczęcie rozmowy, zatrzymanie na chwilę uciekającego czasu.

Stowarzyszenie „Koncentrat” już po raz czwarty organizuje bezpłatne warsztaty pisarskie, na których namawia osoby 60+ do spisywania wspomnień, rodzinnych opowieści i porządkowania domowych archiwów. To zajęcia dla osób, które mają chęć się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności i czerpać z tego przyjemność. Odnajdą się na nich zarówno całkiem początkujący, jak i ci, którzy od dawna piszą do szuflady albo dla wąskiego grona odbiorców, a potrzebują dodatkowych wskazówek i motywacji do pracy. Dla wszystkich będzie to też po prostu dobra okazja, by potrenować swoją sprawność językową, wyobraźnię i przyjemnie spędzić czas. Każdy uczestnik cyklu spotkań otrzyma też w prezencie wybraną nowość książkową.
 
Pod okiem profesjonalnych wykładowców, przy kawie i cieście, będzie można popracować nad krótkimi tekstami, które powstaną na zajęciach i w przyjaznej atmosferze skonsultować swoje pomysły z osobami, które pisaniem zajmują się na co dzień. Inspiracją do snucia własnych opowieści staną się m.in. fotografie z rodzinnych albumów, pamiątkowe przedmioty, listy i pocztówki sprzed lat, dzienniki i pamiętniki.
 warsztaty pisarskie
Zajęcia odbywają się w czasie przedświątecznym – warto skorzystać z okazji i w tym roku podarować w prezencie komuś bliskiemu coś naprawdę wyjątkowego, a więc napisaną specjalnie dla niego opowieść. Jeśli ktoś będzie miał właśnie taki pomysł, prowadzący warsztaty pomogą go zrealizować.
 
Tegoroczne warsztaty to cykl trzech spotkań, po których będzie można korzystać z indywidualnych konsultacji. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymają książki, materiały szkoleniowe, dyplomy i zostaną zaproszeni na spotkania integracyjne, podsumowujące projekt. Warsztaty odbywają się w 4 miastach – Warszawie, Łodzi, Poznaniu i Olsztynie. Są całkowicie bezpłatne. 

koncentrat_1

Jak się zapisać na zajęcia? Na stronie  www.piszemyplus.pl w zakładce „warsztaty” umieszczona jest już większość informacji – terminy, miejsca spotkań i kontakt do osób prowadzących zapisy. Więcej informacji można też uzyskać kontaktując się ze Stowarzyszeniem „Koncentrat” mailowo: warsztaty.pisarskie@gmail.com lub telefonicznie: 691 937 428.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „PISZEMY+ po raz czwarty” – podczas trzech poprzednich  edycji w zajęciach pisarskich wzięło udział ponad 1,5 tys. seniorów z całej Polski. Portal Seniorzy24.pl patronuje tej inicjatywie.
Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat”, a  współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.
 
Więcej informacji o inicjatywie oraz porady dla osób, które chcą zabrać się za spisywanie wspomnień i rodzinnych opowieści, można znaleźć na stronie: www.piszemyplus.pl.

Jeden komentarz


  1. Od wielu lat realizuje autorski program warsztat w kreatywnosci dla dzieci oraz warsztat w tw rczego pisania dla doroslych. Publikowala w Pamietniku literackim , Literaturoznawstwie , Opcjach i Autografie , w Literacjach oraz czasopismie internetowym Muzykalia .

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.