Pięknie przyozdobiony ogród w wydaniu świątecznym

Pięknie przyozdobiony ogród w wydaniu świątecznym

Zima kojarzona jest każdemu ze świętami, które przez wiele osób wyczekiwane są z cierpliwością przez cały rok. Jest to doskonała okazja do tego, aby sięgnąć po przeróżne ozdoby bożonarodzeniowe. Wybór jest obecnie ogromny.

O świąteczny nastrój warto zadbać już z dużym wyprzedzeniem. W wielu domach już na początku grudnia wnętrza wypełnione są klimatem świątecznym. Pojawia się choinka i cała masa wielorakich dodatków. A co z dekoracjami ogrodu na Boże Narodzenie? Jak najbardziej warto udekorować swój ogród, aby jeszcze przed przekroczeniem progu domu poczuć magię świąt.

Piękno tkwi w prostocie

Trudno jest poczuć magię świąt, jeśli za oknem nie ma ani śladu śniegu, a w domu brakuje tematycznych dekoracji. Nie trzeba jednak ograniczać się wyłącznie do udekorowania wnętrz. W ogrodzie także może być świątecznie. Wystarczy spojrzeć na amerykańskie i świąteczne filmy, gdzie królują bożenarodzeniowe ozdoby i to na bogato. Nie trzeba oczywiście stawiać na środku ogrodu nadmuchanego Mikołaja ani też ustawiać śpiewających reniferów. Nawet światełka nadadzą ogrodowi charakteru. Sięgnięcie po różnego rodzaju lampki będzie świetną opcją. Można nimi przyozdobić drzewka i krzewy na zewnątrz, które będą się mienić różnymi kolorami po zmroku. Tak mało, a znaczy tak wiele.

Można stworzyć z łańcuchów ze światełkami przeróżne wzory lub rozrzucić lampki przypadkowo. W obu przypadkach możliwe jest uzyskanie wspaniałych efektów. Przy ich wyborze należy mieć na uwadze to, aby oświetlenie było przeznaczone do użytku zewnętrznego. Uwagę trzeba zwrócić też na klasę ochrony. Za pomocą lampek można przyozdobić nie tylko rośliny, ale też elewację budynku. Świetnie sprawdzą się na parapecie, przy futrynie drzwi i na balkonowej barierce. Można nawet pomyśleć o lampach słonecznych, które wbija się w ziemię. Wspaniale posłużą jako praktyczna ozdoba, oświetlająca wybrukowaną ścieżkę do domu.

Pięknie udekorowany ogród – zaaranżuj go ciekawie na święta!

Światełka to nie jedyne ozdoby, które mogą zostać wykorzystane do przyozdobienia ogrodu. Można nadać mu charakteru, zawieszając na drzewkach domowe ozdoby świąteczne w postaci bombek, girland, błyszczących łańcuchów i kokard. Tak naprawdę to można wykorzystać na zewnątrz wszystkie ozdoby, po które sięga się do udekorowania domowych wnętrz. Oczywiście nie należy przesadzać z ilością i różnorodnością dekoracji, gdyż wówczas można uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego. Zachowanie umiaru i dobrego stylu będzie najlepszym rozwiązaniem. Na drzwiach mile widziany jest wieniec adwentowy. Można kupić gotowy lub wykonać go samodzielnie w domu.

Wzbogacić o świąteczne dekoracje można również małą architekturę w ogrodzie w postaci altanki, stolika, pergoli czy nawet karmnika dla ptaków. Zewnętrzne parapety również nadają się do tego, aby postawić na nich jakieś świąteczne ozdoby. Wystarczy lampion, gałązki drzew iglastych i szyszki. Można nawet położyć świąteczną skarpetę na prezenty. Jeśli chcemy w swoim ogrodzie mieć coś wyjątkowego, to warto rozważyć szopkę bożonarodzeniową. Z takiej dekoracji będą najbardziej zadowolone dzieci.

Artykuł powstał dzięki współpracy z Poradnikiem Ogrodniczym – największym portalem ogrodniczym w Polsce.