Krzesło biurowe dla seniora – o czym należy pamiętać

Krzesło biurowe dla seniora – o czym należy pamiętać

Żyjemy coraz dłużej i pracujemy też dłużej niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Coraz częściej można spotkać w zakładach pracy osoby na emeryturze, które nadal chcą pracować i świetnie sobie w pracy radzą. Niestety seniorzy mają problemy zdrowotne, przez co niekiedy wymagają specjalnych warunków do pracy. Zazwyczaj są to niewielkie udogodnienia np. zakup dostosowanego do ich potrzeb krzesła.

Krzesło biurowe – wygląd

Wygląd krzeseł biurowych nie ma szczególnego znaczenia dla seniorów. Niezależnie od wieku pracownika lepiej będzie się mu pracowało siedząc na krześle o efektownym wzornictwie i w jednolitym kolorze niż na krześle z nadrukiem postaci z bajek. Niemniej jednak wygląd nie powinien przesądzać o zakupie konkretnego modelu krzesła.

Krzesło biurowe – ergonomia

Osoby starsze bardzo nierzadko mają problemy z układem kostnym. Bolący kręgosłup czy biodro to często spotykane dolegliwości. Aby zmniejszyć je zmniejszyć lub zupełnie zniwelować warto zainwestować w odpowiednie krzesło dla pracownika. Przede wszystkim powinno ono mieć wygodne siedzisko. Nie może być ono ani zbyt głębokie, ani zbyt płytkie. Niedostosowanie głębokości siedziska może spowodować, że będzie się na nim niewygodnie siedziało. Obecnie dostępne są siedziska profilowane, jednak nie wszyscy je lubią, stąd też czasami lepiej wybrać model krzesła z prostym siedziskiem. Kolejnym ważnym elementem jest oparcie. Ta część krzesła powinna być profilowana. Opierając się o dobrze wyprofilowane oparcie kręgosłup zostaje częściowo odciążony i zmniejszają się dolegliwości bólowe. Niektóre krzesła posiadają również zagłówki. Jest to element, który jednym użytkownikom krzeseł poprawia komfort siedzenia, a innym wręcz przeszkadza, stąd też warto przemyśleć ewentualny zakup krzesła z zagłówkiem. Na koniec warto też wspomnieć o podłokietnikach. Ten element, podobnie jak zagłówek jest rożnie postrzegany przez użytkowników. W przypadku wielu biur sprawdzają się krzesała z podłokietnikami, które można zostawić lub zdemontować, w zależności od preferencji użytkownika.

Krzesło biurowe – o czym jeszcze warto pamiętać?

Wybierając krzesło biurowe dla seniora należy pamiętać również o tym, aby było ono regulowane. Możliwość regulacji wysokości siedziska czy ułożenia oparcia to wygodne i bardzo praktyczne rozwiązania. Warto też zwrócić uwagę na kółka znajdujące się przy krześle. Ułatwiają one przesuwanie krzesła, jednak z drugiej strony sprawiają, ze staje się ono bardziej wywrotne, co może okazać się poważną wadą.

Wybór odpowiedniego krzesła biurowego dla seniora nie jest łatwy. Aby kupić najlepsze krzesło dobrze jest wybrać się do miejsca, gdzie można zapoznać się z jak najszersza ofertą tych mebli. W przypadku krzeseł warto zajrzeć na stronę www.centrumkrzesel.pl, gdzie znajduje się kilkadziesiąt różnych modeli krzeseł biurowych. Można być pewnym, że wśród nich znajdzie się idealne krzesło dla każdego pracownika niezależnie od wieku.

Jeden komentarz


  1. Bardzo przydatny artykuł. Widać lekkie pióro autora 🙂 Pozdrowienia!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.