Magnetoterapia – co warto wiedzieć?

Magnetoterapia

Polaku, lecz się sam! To bardzo popularne powiedzenie wcale nie musi brzmieć pesymistycznie. Słowa wypowiedziane niegdyś przez ministra zdrowia odnosiły się do sytuacji finansowej NFZ
i tego co państwowa opieka zdrowotna ma do zaoferowania. Polacy wykazują duże zaangażowanie w poszukiwaniu różnych form leczenia. Wymieniają się doświadczeniami, polecają sobie wzajemnie sprawdzone rozwiązania. Nic w tym dziwnego, często leczenie tabletkami jest mało skuteczne. Po latach zażywania medykamentów okazuje się, że nie można ich odstawić i cieszyć się zdrowiem, a jedyne co pozostaje, to zamiana ich na inne. Problem leczenia farmakologicznego polega też na ogromnym obciążaniu innych organów, większość leków nie tylko leczy ale ma również działania niepożądane. Czy zatem istnieją bezpieczne metody leczenia?

Magnetoterapia

Jest znana od dawna. Wykorzystywana jest najczęściej w leczeniu chorób stawów, kręgosłupa oraz mięśni. Jest to metoda bardzo bezpieczna i nie ma działań niepożądanych. Niestety jej dostępność jest bardzo ograniczona i nie wszyscy potrzebujący mogą z niej skorzystać. Jeśli na przykład lekarz ortopeda stwierdzi chorobę zwyrodnieniową stawu – w pierwszej kolejności przepisze maści przeciwbólowe, a dopiero jeśli te przestaną działać – rehabilitację za pomocą magnetoterapii. Zabiegów najczęściej jest 10, trwających zaledwie 10 minut. Wprawdzie powodują one zauważalną poprawę, ale nie można mówić o trwałym wyleczeniu i dolegliwości z czasem wracają. Podobnie w sanatorium mamy okazję skorzystać z zabiegów magnetoterapii. Po powrocie czujemy się lepiej, ale mija kilka tygodni i bóle wracają. Aby poprawa stanu zdrowia była stała zabiegów musi być zdecydowanie więcej!

Magnetoterapia domowa

Okazuje się, że magnetoterapię możemy stosować w wystarczającej ilości, bez żadnych ograniczeń i to bez wychodzenia z domu! Czy będzie działać?

Jeśli urządzenie ma status wyrobu medycznego – oznacza to, że wszystkie wymienione w instrukcji obsługi zastosowania zostały potwierdzone. Zbyteczne jest zatem pytanie – czy działa na…? Tak, działa! Z dostarczonych wyników badań wynika, że działa na wszystkie wymienione w instrukcji schorzenia! Istotne jest stosowanie w odpowiednich dawkach. Najczęściej pojedynczy zabieg trwa 20 minut a seria w ciągu dwóch tygodni może mieć ich 14 lub 28 a w przypadku na przykład złamania 42!…i takie dawki są rzeczywiście skuteczne!

Wprawdzie nie ma mowy o gwarancji wyleczenia – tej, żaden producent nie może składać, jednak bardziej udowodnić skuteczności się nie da. Czy są przeciwwskazania? Oczywiście, że tak, i każdy producent musi w instrukcji wymienić je wszystkie!

Magnetoterapia domowa

Magnetoterapia domowa cieszy się coraz szerszym zastosowaniem. Wszystko dzięki jej dostępności. Wielkie, skomplikowane w obsłudze i drogie urządzenia wykorzystywane są tylko w tych najpilniejszych przypadkach. Zastosowań jest jednak dużo więcej. Dzięki małemu, niezwykle prostemu w obsłudze urządzeniu możemy leczyć nie tylko schorzenia związane ze stawami, kręgosłupem czy mięśniami. Może być ono skuteczne nawet przy leczeniu zatok, kataru, trudno gojących się ran, odleżyn lub ostrogi piętowej czy osteoporozy.

Dzięki miniaturyzacji i niskiej cenie urządzenia – magnetoterapia domowa może okazać się najtańszą formą terapii. Na przykład po złamaniu (jest to jedyna metoda przenikająca przez gips) zaleca się zabiegi w sekwencji 3 razy dziennie po 20 minut! Przy 14 dniowej terapii mamy 42 zabiegi, na które nie musimy dojeżdżać! Badania potwierdzają, że przy takiej ilości zabiegów, całkowite wyleczenie po złamaniu może zostać przyspieszone nawet dwukrotnie!

Wejdź na stronę www.teslomag.pl i przekonaj się w czym urządzenie do magnetoterapii domowej może pomóc Tobie!

Dla osób potrzebujących doraźnej pomocy jest opcja wypożyczenia urządzenia.

Można wybrać dogodne formy płatności – kartą, gotówką przy odbiorze czy przelewem. Może być też odroczony termin płatności lub podział należności na raty – ich wysokość może wynieść 36 zł!

Dla czytelników Seniorzy24.pl rabat w wysokości 100zł. Przy zamawianiu urządzenia w miejscu kodu rabatowego wpisz seniorzy24 a rabat naliczy się automatycznie.

Tekst sponsorowany