Jakie suplementy powinni przyjmować seniorzy?

suplementy diety dla seniora

Seniorzy potrzebują specjalistycznych suplementów diety, dzięki którym jesień życia ulega stabilizacji.
Doskonale czują się i mogą przywrócić wszystkie swoje czynności życiowe. Po jakie suplementy diety powinien sięgnąć każdy senior, aby zadbać o swoje zdrowie, samopoczucie oraz aktywność?

  • Witamina B12

Szczególnie ważna dla seniorów jest witamina B12, ponieważ to ona jest wykorzystywana przez nasz organizm do tworzenia czerwonych krwinek a także DNA. Dodatkowo witamina B12 sprawia, że układ nerwowy funkcjonuje prawidłowo. Warto wybrać wysokiej jakości suplement diety zawierający witaminę B12, ponieważ powszechny jest jej niedobór w organizmie, zwłaszcza wśród osób starszych. Dzieje się tak dlatego, że witamina B12 w układzie trawiennym zostaje rozkładana, a przez to organizm nie może jej w wystarczającej ilości przyswoić. Warto zastosować suplement z witaminą B12, ponieważ jej absorpcja w organizmie jest znacznie obniżona. Objawy niedobory witaminy B12 objawiają się w formie zmęczenia, energii, anemii, obniżonego apetytu.

  • Witamina D

Witamina D zwana jest słoneczną a to dlatego, że nasz organizm wytwarza ją przebywając na słońcu. Niestety zwłaszcza w okresie zimy utrzymanie witaminy D na odpowiednim poziomie jest bardzo trudne, ponieważ nasz organizm sam nie potrafi jest wytworzyć. Niezwykle istotne jest wiec jej uzupełnianie, ponieważ ma ona wpływ na wiele innych tkanek w naszym organizmie. Pozytywnie oddziałuje na kości, serce, mózg i mięśnie. Jeśli w organizmie mamy niedobór witaminy D wówczas kości mogą stać się osłabione, co jest ważne dla seniorów, ponieważ są oni narażeni na osteoporozę. W lecie uzupełnienie witaminy D nie jest konieczne, ponieważ wystarczy przebywać godzinę na słońcu.

  • Omega-3

Jeśli mowa o tłuszczach nienasyconych seniorzy powinni ograniczyć je w swojej diecie. Inaczej jednak rzecz się ma, jeśli mowa o tłuszczach z rodziny omega-3. Obecnie badania wskazują na to, że wysokie spożycie tychże kwasów chroni, zwłaszcza osoby starsze, przed wieloma różnorodnymi chorobami. Można tutaj wspomnieć między innymi o cukrzycy, miażdżycy, czy też utracie pamięci.

  • Wapń

Również suplementy diety, jakim jest wapń dla seniorów odgrywa niezwykle ważną rolę. To właśnie on odpowiada za mocne kości, wspieranie ich funkcjonowania. Osoby starsze nie mają już kości mocnych, ani też w stu procentach sprawnych, co powoduje, że warto sięgnąć po suplement diety, jakim jest wapń. Oczywiście możemy go przyjmować zarówno z suplementów, jak też z pożywienia.

  • Magnez

Bez magnezu procesy fizjologiczne w organizmie byłyby wręcz niemożliwe. Tym samym odpowiednia doza tego składnika jest dla naszego całego organizmu niezwykle ważna. Wapń dba o kości każdego seniora, a także sprawia, że może cieszyć się zdrowym sercem i prawidłową pracą układu odpornościowego. Okazuje się wedle najnowszych badań, że wapń wspiera aż 300 różnorodnych procesów w naszym organizmie, dlatego też powinien być zawsze na odpowiednim poziomie. Pamiętać powinni o tym wszyscy a zwłaszcza seniorzy.