Szukasz skutecznej metody leczenia chrapania? Sprawdź, jakie zabiegi mogą pomóc

Szukasz skutecznej metody leczenia chrapania? Sprawdź, jakie zabiegi mogą pomóc

Chrapanie to problem, którego nie należy lekceważyć. Nie tylko uprzykrza życie domownikom, ale też może być objawem groźnych chorób, takich jak bezdech śródsenny. Nawet jeśli nikomu nie przeszkadza Twoje chrapanie, to w trosce o własne zdrowie warto poddać się diagnostyce i rozważyć jedną z metod niwelowania tej przypadłości. Poznaj dwa skuteczne sposoby leczenia chrapania, z których skorzystasz w dobrych klinikach medycyny estetycznej.

Kiedy warto zdecydować się na podjęcie leczenia chrapania?

Chrapanie to schorzenie, które dotyka osoby w różnym wieku. Najczęściej zmagają z nim mężczyźni po 40. W przypadku kobiet problem ten nasila się później, po menopauzie. Nieleczone chrapanie, może skutecznie zaburzać prawidłowy sen, i tym samym, przyczyniać się do poważnych problemów zdrowotnych. Brak regeneracyjnego, zdrowego snu nie pozwala organizmowi na sprawne, w pełni efektywne funkcjonowanie.

Chrapanie często towarzyszy innej, niebezpiecznej przypadłości – bezdechowi śródsennemu, który może prowadzić do niedotlenienia mózgu. Dlatego nie należy bagatelizować problemu, ale jak najszybciej skonsultować się z lekarzem i podjąć odpowiednie leczenie.

Poniżej przedstawiamy dwa zabiegi na chrapanie, które można wykonać w warszawskiej Klinice Miracki. Pamiętaj, że przed podjęciem leczenia konieczna jest konsultacja z lekarzem, który przeprowadzi dokładny wywiad i zleci odpowiednie badania, pozwalające na ocenę skali problemu i wybór odpowiedniej metody leczenia chrapania.

Radiochirurgia na chrapanie

Radiochirurgia Ellman to jedna z najnowocześniejszych i najmniej inwazyjnych metod leczenia chrapania. Jest to znakomita alternatywa dla tradycyjnego zabiegu chirurgicznego. Pozwala na szybkie i efektywne pozbycie się problemu, bez konieczności przechodzenia przez długotrwałą rekonwalescencję.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Cała procedura trwa 20-30 minut. Leczony obszar jest delikatnie nacinany przy pomocy urządzenia emitującego fale radiowe. Następnie lekarz wprowadza cienki drucik w podniebienie miękkie lub inny leczony obszar (małżowiny nosowe, migdałki podniebienne, języczek). Fale radiowe oddziałują jedynie na komórki leczonej tkanki, co minimalizuje ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań.

Precyzyjne skierowanie fal radiowych pozwala na wytworzenie kontrolowanych uszkodzeń w podniebieniu miękkim, utwardzenie go, a także powiększenie cieśni gardła, to znaczy, skrócenie języczka, przycięcie łuków podniebiennych oraz ewentualnie zwiększenie masy migdałków. To wszystko pozwala na długotrwałe pozbycie się problemu chrapania. W wyjątkowych przypadkach zabieg trzeba powtórzyć, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty.

Laserowe leczenie chrapania

Laserowe leczenie chrapania przy użyciu urządzenia NightLase to zabieg, który pozwala na niemal bezbolesne leczenie chrapania i szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Zastosowanie lasera erbowo-yagowego umożliwia bezoperacyjny, bezpieczny i szybki powrót do zdrowego snu. Leczenie chrapania tą metodą polega na przegrzaniu struktur podniebienia miękkiego, języczka, łuków podniebiennych oraz bocznych części nasady języka w celu obkurczenia i stymulacji namnażania włókien kolagenowych. Leczony obszar zyskuje na jędrności, sprężystości i sztywności, dzięki czemu przestaje opadać i wiotczeć podczas snu.

Ten małoinwazyjny zabieg przeciw chrapaniu nie wymaga nawet zastosowania znieczulenia, gdyż jest praktycznie bezbolesny. Pacjent odczuwa jedynie ciepło na podniebieniu. To ciepło momentami przeradza się w uczucie gorąca, ale według specjalistów nie jest to na tyle bolesne, aby wymagało jakichkolwiek leków przeciwbólowych czy znieczulenia.

Dla uzyskania satysfakcjonujących efektów terapii wykonuje się serię trzech zabiegów rozłożoną w czasie na sześć tygodni. Drugi zabieg wykonuje się po 15 dniach, a trzeci po kolejnych 30 dniach.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat skutecznych metod leczenia chrapania, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.