Wczasy dla seniora nad morzem

wczasy dla seniora nad morzem

W dzisiejszych czasach coraz większa grupa seniorów decyduje się na aktywny wypoczynek nad morzem. Piękne plaże, czyste powietrze i moc atrakcji oferowanych przez nadmorskie kurorty zachęcają do aktywnego wypoczynku nie tylko w okresie wakacyjnym, ale przez cały rok. To jednak nie jedyne powody, dla których aktywny senior powinien spędzić wczasy nad morzem.

Odpoczynek i relaks dla ciała i umysłu

Pobyt nad morzem to idealny sposób na wypoczynek zarówno psychiczny jak i fizyczny. Delikatny szum fal działa uspokajająco na umysł, co doceniają przede wszystkim seniorzy mieszkający w dużych miastach. Natomiast kąpiele w wodach morskich, odpoczynek na leżakach lub spacery po plażach pomagają wypocząć ciału.

Zdrowotne korzyści wczasów nad morzem

Korzystanie z wczasów wypoczynkowych nad morzem przynosi seniorom liczne korzyści zdrowotne. Klimat morski obfituje w jod, który korzystnie wpływa na układ oddechowy i hormonalny. Wspomaga on również pracę tarczycy oraz wpływa na poprawę ogólnego samopoczucia. Dodatkowo, spacery po plaży sprzyjają poprawie krążenia krwi i wzmocnieniu mięśni. Możliwość korzystania z basenów morskich oraz wodnych atrakcji to doskonałe ćwiczenie dla stawów i mięśni. Wybierając wczasy zawierające w sobie turnusy rehabilitacyjne osoby starsze mogą nie tylko wypocząć ale również znacznie poprawić swoją kondycję psychofizyczną.

Aktywny wypoczynek  nad morzem

W Polsce coraz częściej ośrodki wypoczynkowe samodzielnie organizują wczasy seniora. Dostępne są różnorodne programy zapewniające aktywność osobom w różnym wieku i zróżnicowanej formie fizycznej. Aktywne wczasy seniora mogą zawierać w sobie przejażdżki rowerowe, jogging, wycieczki nordic walking a nawet jazdę na rolkach. Niejeden ośrodek wczasowy w swojej ofercie ma sprzęt sportowy, który można wypożyczyć, co zwiększa możliwości aktywnych seniorów.

Społeczne aspekty wczasów nad morzem

Zorganizowane wczasy seniora to nie tylko sposób na poprawę kondycji fizycznej, ale także możliwość nawiązania nowych znajomości. Coraz częściej ośrodki wczasowe w cenie pobytu mają wliczone również zabawy taneczne i spotkania integracyjne dla swoich gości. Za dodatkową opłatą można skorzystać z wycieczek mających na celu nie tylko poznanie najbliższej okolicy, ale przede wszystkim integrację gości.

Koszty wczasów wypoczynkowych

Trzeba wyraźnie powiedzieć, że nie jest łatwo znaleźć oferty na tanie wczasy dla seniora. Dostępne propozycje zazwyczaj są dość kosztowne, ale istnieje kilka sposobów, które pozwolą nieco obniżyć koszty pobytu. Przede wszystkim można skorzystać z wyjazdu do sanatorium w ramach NFZ – wprawdzie to nie typowe wczasy, ale pobyt w ośrodku sanatoryjnym nad morzem w połączeniu z zabiegami rehabilitacyjnymi to doskonały sposób na odpoczynek niemal darmowy. Innym sposobem obniżenia kosztów jest wybór ośrodka wypoczynkowego lub agroturystycznego zamiast pięciogwiazdkowego hotelu. Warto też wybrać się na urlop w nieco większej grupie, co także zmniejszy opłaty związane np. z wynajęciem pokoju czy wyżywieniem. Kolejnym sposobem na obniżenie opłat jest wyjazd poza sezonem urlopowym. Maj, czerwiec czy wrzesień to miesiące z piękną pogodą i nieco niższymi cenami w ośrodkach wypoczynkowych. Warto o tym pamiętać planując wczasy na emeryturze.