Wybieramy Człowieka bez barier 2018!

Człowiek bez barier

Człowiek bez barierRazem wybierzmy osobę z niepełnosprawnością, która jest aktywna, bezinteresownie pomaga innym, a jej życie oraz sposób radzenia sobie z niepełnosprawnością mogą być wzorem do naśladowania dla innych. Na zgłoszenia kandydatów do konkursu „Człowieka bez barier 2018” czekamy do 23 września 2018 roku. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Korhnauser-Duda.

Konkurs „Człowiek bez barier” jest organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji już po raz 16. Jego celem jest promocja osób z niepełnosprawnością, których społeczna aktywność, zaangażowanie i postawa są dla innych przykładem i źródłem motywacji do przełamywania barier w życiu codziennym.

Już po raz trzeci wskażemy też osobę z niepełnosprawnością najaktywniej działającą w sieci. W kategorii „Osobowość internetową” chcemy nagrodzić blogera, vlogera, kogoś kto prowadzi ciekawy serwis bądź stworzył aplikację, ułatwiającą życie osobom z niepełnosprawnością. Partnerem tej kategorii jest Fundacja Orange.

W piętnastu dotychczasowych konkursach nagrodzono 93 osoby. Człowiekiem bez barier 2017 została Bogumiła Czerniawska, która stworzyła rodzinę zastępczą dla sześciorga dzieci. Nagrodę specjalną w konkursie „Człowiek bez barier 2017“ otrzymała Iwona Cichosz, pierwsza w Polsce dyplomowana Głucha tłumaczka języka migowego, a także Miss Świata Głuchych 2016.

Tegorocznych laureatów poznamy podczas uroczystej gali 3 grudnia 2018 roku w Zamku Królewskim.

Konkurs „Człowiek bez barier” jest okazją do odkrycia nieprzeciętnych osób i opowiedzenia o nich światu. Kandydata do Konkursu może zgłosić każdy: przesyłając zgłoszenie na adres: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, ul. Andersa 13; 00-159 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs Człowiek bez barier 2018”, lub mailem na adres: czlowiekbb@integracja.org, umieszczając w temacie: Konkurs „Człowiek bez barier 2018”. Formularz dostępny jest na stronie internetowej: www.niepelnosprawni.pl/czlowiekbezbarier. Tam też znajduje się regulamin Konkursu.

Wszelkie dodatkowe informacje na temat Konkursu można uzyskać pod numerem telefonu: 22 530 65 70 lub mailowo: czlowiekbb@integracja.org.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.