Kiedy czas na protezę zębową?

kiedy czas na protezę zębową

kiedy czas na protezę zębowąProtezy zębowe ruchome są tańsze niż stałe, jednak ich użytkowanie jest znacznie bardziej komfortowe.


 
Niektórzy unikają wizyty w gabinecie dentystycznym jak ognia. Obawiają się bólu i dyskomfortu związanego z leczeniem zębów i mogą miesiącami, a nawet latami, walczyć z bólem przy pomocy tabletek przeciwbólowych, licząc na to, że problem sam się rozwiąże. To błąd! Nieleczone zęby nawet jeżeli obumrą, są przyczyną licznych problemów. Martwy korzeń zęba, który sam wypadł, nadal jest potencjalnym zagrożeniem dla reszty organizmu i może powodować stany zapalne.

 
Efektem ubocznym braku zęba jest też przesunięcie się pozostałych zębów oraz zwiotczenie skóry szczęki. Co więc zrobić? Najlepiej pomyśleć o implantach zębów lub sztucznej szczęce, jeżeli ubytków jest dużo. Koszt takiego zabiegu jest zróżnicowany w zależności od tego, na jakie artykuły protetyczne się zdecydujemy. Tańszym, ale niezbyt wygodnym rozwiązaniem, są protezy ruchome, znane z filmów ze scen, w których leciwy bohater odkłada swoje uzębienie na noc do szklanki z wodą. To nie wszystkie wady takiego rozwiązania. Istotna jest także konieczność wyjmowania i czyszczenia szczęki po każdym posiłku, a sama proteza ma negatywny wpływ na jakość odczuwanych doznań smakowych, ponieważ przykrywa niemal całe podniebienie.

  
Rozwiązaniem wygodniejszym są protezy stałe. Montuje się je na stałe już na 4 implantach, nie przesłaniają podniebienia ani nie wypadną, nawet w czasie gryzienia jabłek lub orzechów. Są droższe od protez ruchomych, ale średnio już po 10 latach ich koszt okazuje się mniejszy. To przez dużą eksploatację szczęk ruchomych, które trzeba dopasowywać nawet 2 – 3 razy w roku oraz ze względu na materiały protetyczne potrzebne do czyszczenia protezy.

 

Gdzie wykonać protezę

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj protezy się ostatecznie zdecydujemy, musimy wybrać odpowiedni gabinet dentystyczny. Poza dobrą obsługą, musimy mieć pewność, że używane tam zaopatrzenie protetyczne jest wysokiej klasy i bardzo dobrej jakości, jak to oferowane przez hurtownię DentalTree.pl. Warto też, aby gabinet znajdował się niedaleko miejsca naszego zamieszkania lub przynajmniej był dobrze z nim skomunikowany – szczególnie w przypadku protez ruchomych, które wymagają dopasowywania i napraw. Jednocześnie porównując koszty protez w różnych gabinetach należy także porównać koszty kolejnych wizyt u protetyka.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.