Medycyna estetyczna – co warto o niej wiedzieć

Medycyna estetyczna – co warto o niej wiedzieć

medycyna estetyczna

Często mówiąc o medycynie estetycznej myślimy o operacjach plastycznych i do tego w najprostszym tego słowa znaczeniu – jako o sposobie na szybkie poprawienie urody. Warto jednak wiedzieć, że pod pojęciem medycyny estetycznej mieści się o wiele więcej. Zobaczcie, co oferują lekarze tej specjalności.

Zabiegi upiększające

Na początek najlepiej wspomnieć o tym, z czego najbardziej znana jest medycyna estetyczna, czyli poprawiania urody. W gabinetach lekarskich można dowiedzieć się w jaki sposób wyprostować nos, zmniejszyć odstające uszy, nadać ustom pełniejszy wygląd czy ująć sobie kilkanaście lat. Podczas spotkania ze specjalistą dowiemy się czy istnieje możliwość wykonania zabiegu upiększającego, czy może lepiej sobie go odpuścić chociażby ze względów zdrowotnych. Można tez umówić się na wykonanie wszystkich niezbędnych badań a następnie poddać się konkretnemu zabiegowi.

Zabiegi naprawiające

W gabinetach medycyny estetycznej poza poprawianiem urody często dokonywane są zabiegi, które „naprawiają” wygląd. Lekarze dzięki swoim umiejętnościom m.in. usuwają blizny. To działanie nie tylko poprawiające estetykę, ale często także ułatwiające życie. Doskonałym tego przykładem są blizny po oparzeniach. Jeśli są położone w ruchomych miejscach np. w okolicy zgięcia łokciowego utrudniają ruchy ręką i sprawiają ból. Lekarz medycyny estetycznej może sprawić, że blizna zostanie zmniejszona lub niemal zupełnie zniknie. Taki zabieg, jak można przewidywać nie tylko pozwoli założyć koszulkę z krótkim rękawem bez skrępowania ale też ułatwi wykonywanie wszelkich czynności.

W klinikach medycyny estetycznej np. w warszawskiej Medestetis, wykonywane są także zabiegi cofające wykonane wcześniej zmiany kosmetyczne. Wśród nich jest m.in. usuwanie tatuaży czy permanentnego makijażu. Powyższe zabiegi wykonywane są zazwyczaj na młodej, jędrnej skórze i wówczas doskonale się prezentują. Niestety z wiekiem skóra traci swoją elastyczność i tatuaże wyglądają mniej atrakcyjnie. W takim wypadku lekarz medycyny estetycznej może go usunąć.

Zabiegi medycyny estetycznej to nie tylko osławione operacje plastyczne mające odmłodzić czy poprawić wygląd poszczególnych części ciała. Często pozwalają one po prostu lepiej żyć. Wśród takich zabiegów jest wyżej wspomniana redukcja blizn, ale także np. wszczepianie implantu kobietom po amputacji piersi. Warto o tym wiedzieć, aby nie deprecjonować specjalistów tej dziedziny medycyny i wiedzieć kiedy należy się do nich udać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.