Rewizja – Remigiusz Mróz

Rewizja – Remigiusz Mróz

Rewizja to trzecia z książek opowiadających przygody pary prawników Joanny Chyłki i Kordiana Oryńskiego. Jednakże tym razem stają nie obok siebie jak w poprzednich odsłonach, lecz po przeciwnych stronach.

Joanna Chyłka po głośnej sprawie Szlezyngierów (opisanej w drugiej części serii pt. „Zaginięcie”), straciła intratną posadę w kancelarii Żelazny & Mc Way. W hierarchii prawniczej stoczyła się niemal na samo dno i zaczęła udzielać porad w niewielkim biurze prawnym usytuowanym w Galerii Handlowej Arkadia. Poza utratą pracy Chyłka zaczęła wykazywać szczególny pociąg do napojów wysokoprocentowych i powróciła do palenia, co z pewnością nie wpływa pozytywnie na jej stan zdrowia.

Po sprawie Szlezyngierów  zmieniło się również położenie Konrada Oryńskiego – Zordona. Zyskał uznanie u partnerów, nowe biuro i nowego opiekuna, którego zajmowało prawo gospodarcze. Zajął się obsługą prawną dużych firm, w tym Towarzystwa Ubezpieczeniowego Salus.

O ile wydawać by się mogło, że Chyłkę i Zordona już nic nie łączy, począwszy od miejsca pracy, poprzez tryb życia, a na ulubionych potrawach i muzyce skończywszy, okazuje się, że wcale tak nie jest. Chyłka podejmuje się dla swego klienta Roma Bukano, uzyskania odszkodowania z polisy na życie zamordowanej żony. Natomiast Zordon staje po drugiej stronie barykady – reprezentuje Towarzystwo Ubezpieczeniowe, które nie chce odszkodowania wypłacić.

Prosta sprawa o odszkodowanie zaczyna się gmatwać. Rozpoczyna się proces karny, w którym Rom jest oskarżany o gwałt i zamordowanie żony i córki.  Jego obrony podejmuje się Chyłka. Ale nie tylko ona ma problemy, bo Oryńskiego czeka niespodziewane spotkanie z Piotrem Langerem, którego czytelnicy znają z pierwszego tomu serii pt. „Kasacja”.

Jak potoczy się sprawa o odszkodowanie? Kto wygra? Jaką rolę w całej sprawie odgrywa Langer? Czy Chyłka i Zordon będą ze sobą walczyć czy może współpracować?  Na te i wiele innych pytań można uzyskać odpowiedź tylko w jeden sposób –  czytając od deski do deski powieść Remigiusza Mroza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.