Tematyką bloga jest… moje życie – wywiad z A.

Walcz zawsze do końca

Blog A.

Tym razem wywiad z osobą młodą, choć bez wątpienia mocno już przez życie doświadczoną. Znamy się stosunkowo niedawno, więc niewiele mogę sam powiedzieć o Jej blogu, który sygnuje krótkim nickiem „A” Dla mnie tajemnicza Pani A.

Jakim sposobem stałaś się blogowiczką i czym jest dla Ciebie blog?

Mój blog to mój pamiętnik. Moje prywatne miejsce do przelania na „kartki” monitora zmartwień, radości. Mojego życia.  Do blogowania przekonał mnie inny bloger Rezasta.  Do dłuższym zastanowieniu odważyłam się napisać pierwszy wpis. I tak bloguję już sobie trzy lata. Wielokrotnie to właśnie blogo-pamiętnik uratował mnie od wpadnięcia w większą depresję. Komentarze na blogu podnosiły na duchu i dawały siły na dalszą walkę z reumatoidalnym zapaleniem stawów, z którym walczę od siódmego roku życia.

Wiem, że choć jesteś osobą młodą masz poważne problemy zdrowotne. Na ile Twoje blogowanie pozwala Ci się zmagać z chorobą? Czego szukasz w blogosferze?

Od siódmego roku życia zmagam się z reumatoidalnym zapaleniem stawów, czyli już 26 lat każdy dzień rozpoczynam z bólem i sztywnością poranną. Jestem pod dwóch operacjach, mam endoprotezy bioder. Choroba spowodowała, że jestem osobą niepełnosprawną. Miewałam wiele chwil załamania, depresja pukała do moich drzwi. I wtedy jedna przyjazna duszyczka, Bloger Rezasta, namówił mnie do założenia bloga. Na początku byłam sceptycznie nastawiona do tego pomysłu. Nie czułam się dobrym „pisarzem”, a jednak moje wpisy czytały by inne osoby. Jednak odważyłam się na ten pierwszy krok. I nie żałuję, że go zrobiłam. Gdy jest mi źle – piszę, gdy chcę się podzielić swoimi małymi chwilami szczęścia – piszę.  Blog to część mojego życia.

Tematyką bloga jest… moje życie. Poprzez zamieszczane wpisy można poznać mnie, moje smutki i radości. Po trzech latach obecności w blogosferze zmieniałam się ja, zmieniały się koleje mojego życia. Wiele traciłam, wiele zyskiwałam… Wiele przelałam łez… Jednak po każdym upadku starałam się podnosić i dalej dążyć do celu. W tym roku zostałam ambasadorką kampanii „RZS Porozmawiajmy”, współpracuję ze Stowarzyszeniem „3majmy się Razem”, pomagam przy kampanii „Reumatyzm Ma Młodą Twarz”. W pomocy innym odnajduję pozytywną energię, która daje mi motywację do życia.  A blog jest po części doskonałym narzędziem, aby zwiększać wiedzę społeczeństwa o chorobach reumatycznych.

Czyli polubiłaś blogosferę. Zatem jaki ma ten wirtualny świat na Twoje realne życie?

Każdy blog jest inny, każdy ma swój styl… Dzieje się tak, bo każdy z Nas jest inny… Każdy inaczej ukazuje swoje przeżycia czy opinie. Czytając blogi innych osób można zwiedzać wirtualnie świat, można pozyskać ciekawy przepis kulinarny, czy podszkolić się z trendów modowych;) Można by rzec, że świat blogerów to istny misz-masz i każdy znajdzie w nim interesującą siebie tematykę.

Od kilku lat działam w Stowarzyszeniu „3majmy się razem” i to właśnie osoby zmagające się z chorobami reumatycznymi były tymi, które poznałam zarówno od strony wirtualnej, jak i realnej.  Będąc w szpitalu członkowie stowarzyszenia często odwiedzali mnie. Odganiając tym samym z mej głowy czarne myśli. Na dzień dzisiejszy wiem, że pisanie bloga to jedna z lepszych decyzji, którą podjęłam w życiu.

A to bardzo ciekawe, ten Twój czynny udział w stowarzyszeniu „3majmy się razem”. Możesz nam przybliżyć w skrócie działalność tego stowarzyszenia, witrynę netową, jeśli istnieje?

Stowarzyszenie „3majmy się razem” zostało założone w 2008 roku przez osoby, które zachorowały na choroby reumatyczne w dzieciństwie lub wczesnej młodości. Naszą główną ideą jest aktywna pomoc osobom chorym oraz poszerzanie wiedzy na temat chorób reumatycznych. Od wielu lat prowadzimy kampanię „Reumatyzm Ma Młodą Twarz”, raz w roku organizujemy zloty, na których można wysłuchać wykładów specjalistów z dziedziny reumatologii, psychologii czy dietetyki. Posiadamy stronę internetową: https://3majmysierazem.pl/strona-glowna/ . W naszych planach jest dalsza aktywność, aby zwiększać świadomość społeczeństwa na temat chorób reumatycznych.

 

Z treścią bloga, pełnym zmiennych nastrojów, zatytułowanym: „Walcz zawsze do końca” można zapoznać się tu:
https://walczzawszedokonca.wordpress.com/

 

Wywiad przeprowadził: Kornel Wolny

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *