WARSAW ON AIR – Maciej Margas, Aleksandra Łogusz

Warsaw on air

Warsaw on air

„Ludzie od zawsze marzyli o lataniu. Ale po co latać, kiedy nie można pokazać innym tego co się zobaczyło?” 22-letni fotograf, ogromna pasja, i piękne marzenie. Tak w dużym skrócie można opisać historię albumu fotograficznego „Warsaw On Air”. Albumu, który zrodził się z miłości do rodzinnego miasta – Warszawy.

Maciej Margas i Aleksandra Łogusz przez kilka lat fotografowali Warszawę z jej najwyższych punktów – dachów górujących nad miastem wieżowców. Później postanowili uwiecznić miasto z jeszcze wyższej perspektywy – powietrznej. Okazało się, że przestrzeń nad centrum Warszawy jest ściśle chroniona, żeby tam wlecieć potrzebne są zgody kilku instytucji, i zrobić to można jedynie specjalnym, dwusilnikowym śmigłowcem…

Na przestrzeni 2 lat, dzięki wsparciu Internautów, autorzy wykonali kilkanaście lotów nad miastem. Podczas sesji siedzieli w śmigłowcu z wyjętymi drzwiami, z nogami na zewnątrz, aby wykonać spektakularne fotografie Warszawy za dnia, oraz nocą. Lecąc 3500 metrów nad ziemią mogli uchwycić w jednym kadrze całe miasto.

Wydany przez Warsaw Gift Shop dwujęzyczny polsko-angielski album fotograficzny, od razu stał się hitem oraz najpopularniejszym prezentem nie tylko z Warszawy, ale i z Polski.  Porównuje on miasto do żywego organizmu – wyróżniając jego serce, płuca, czy tkanki. Opowiadająca o pasji w dążeniu do realizacji marzeń stała się nawet jednym z oficjalnych prezentów dla Kate i Williama – pary książęcej, która w 2017 roku odwiedziła Warszawę.

 

Książkę można nabyć jedynie w WarsawGiftShop.com w sklepie internetowym oraz stacjonarnym – ul. Zwycięzców 42, 03-938, Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.