OC dla emeryta? Sprawdź, ile za ubezpieczenie samochodu płacą seniorzy!

OC dla emeryta

Z pewnością wiesz, że wiek wpływa na wysokość składki OC. To właśnie dlatego młodzi kierowcy płacą za ubezpieczenie bajońskie sumy, a Ci w średnim wieku mogą zazwyczaj liczyć na pewne zniżki – o ile jeżdżą bezszkodową. Jak jednak wygląda sytuacja w przypadku emerytów? Sprawdź, ile możesz zapłacić za OC samochodu dla seniora!

Czy seniorzy stanowią grupę podwyższonego ryzyka dla ubezpieczycieli?

Wydawać by się mogło, że w oczach ubezpieczycieli emeryci będą stanowić grupę dość dużego zagrożenia. W końcu w tym wieku zdrowie nie zawsze dopisuje, a upływ czasu niestety nie wpływa na polepszenie wzroku, lecz wręcz odwrotnie. Okazuje się jednak, że wbrew tym pozorom polscy seniorzy jeżdżą naprawdę dobrze i bezkolizyjnie. Co więcej, to nie tylko puste słowa, gdyż potwierdzają je statystyki policyjne, zgodnie z którymi emeryci spowodowali w ubiegłym roku o połowę mniej wypadków niż kierowcy w średnim wieku.

Skąd taki wynik? Wszystko za sprawą naprawdę bezpiecznej jazdy starszych kierowców. Jeżdżą oni powoli, zgodnie z przepisami, nie szarżują na drogach i za wszelką cenę unikają ryzykownych sytuacji z udziałem zarówno ich samych, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Oczywistym jest, że tak ostrożny sposób prowadzenia samochodu musi się przełożyć na mały współczynnik stłuczek czy wypadków drogowych. Warto tu też wspomnieć o długoletnim doświadczeniu za kółkiem, na co zwrócimy jeszcze uwagę w dalszej części.

oc dla emeryta

Emeryci – doświadczenie ponad wszystko

CO jeszcze przekonuje ubezpieczycieli do tej grupy wiekowej? Oczywiście to, czego brakuje młodym kierowcom, czyli doświadczenie za kierownicą. W końcu poruszają się po drogach nie od dziś i dysponują kilkanasto- lub nawet kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, co nie może pozostać niezauważone. W końcu dzięki temu doświadczeniu wiedzą, jak zachować się w kryzysowych sytuacjach, co pozwala na uniknięcie wielu niebezpieczeństw – zamiast panikować albo podejmować ryzykowne manewry, spokojnie wychodzą z drobnych opresji na drodze. A to z kolei przekłada się na mniejszą liczbę zdarzeń ubezpieczeniowych i na mniejszą liczbę odszkodowań płaconych tej grupie wiekowej – co bardzo cenią sobie towarzystwa ubezpieczeniowe.

Nie bez znaczenia pozostaje tutaj również kwestia zebranych zniżek. Seniorzy zbierają je już bowiem od długiego czasu i – o ile nie spowodowali w ostatnim czasie żadnej stłuczki – najpewniej przysługują im najwyższe zniżki. Bez wątpienia odgrywa to niebagatelną rolę przy wyliczaniu składki OC.

oc dla emeryta

OC dla emeryta – jak znaleźć najlepszą ofertę?

Jesteś emerytem i szukasz takiego ubezpieczenia OC, które nie obciąży Twojego portfela? Skorzystaj z porównywarki polis komunikacyjnych, takiej jak np. ta dostępna tutaj: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-oc/. Po wpisaniu informacji o Tobie i Twoim aucie otrzymasz komplet sprofilowanych ofert, które pasują do Twojej sytuacji – wraz z dokładnym zakresem każdej z nich i ceną. Wybranie tej najlepszej nie przysporzy Ci zatem trudności. Sprawdź!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.