Blog to elektroniczna książka kucharska – wywiad z Moniką Dąbrowską

posmakuj zdrowia

 

Dziś mamy dla Was bardzo ciekawy wywiad z Moniką Dąbrowską, która zawodowo jest dietetyczką, a z zamiłowania kucharką. Zawsze marzyła o książce kucharskiej a blog stał się elektronicznym substytutem.

Dlaczego zajęłaś się blogowaniem?

Od dziecka kocham gotować, często szukałam inspiracji na nowe dania, obserwowałam różne blogi i tak pojawił się pomysł stworzenia własnego smacznego miejsca w sieci. Chciałam podzielić się swoimi przepisami z innymi, stworzyć książkę kucharską w wersji online, aczkolwiek taka w wersji papierowej jest ciągle moim marzeniem.

Prowadzisz blog dotyczący dietetyki jak to się stało, że zaczęłaś go pisać?

Pasja do gotowania sprawiła, że z wykształcenia jestem dietetykiem, a blog o tematyce dietetycznej to połączenie mojej pasji i zawodu. Zamiłowanie do kuchni i wiedza na temat żywienia sprawia, że mogę zaproponować dania, które są zarówno zdrowe jak i smaczne. Poprzez bloga chciałabym również pokazać, że zdrowe odżywianie to pyszna przygoda!

O czym przeczytamy na Twoim blogu?

Na moim blogu możecie Państwo znaleźć przede wszystkim przepisy na zdrowe dania dla całej rodziny. Ten blog to swego rodzaju książka kucharska, w którą wplecione są informacje dotyczące zasad zdrowego żywienia. Planuję również rozpocząć cykle wpisów odnośnie zaleceń żywieniowych w różnych jednostkach chorobowych. Przeczytacie Państwo również o żywieniu dzieci, kobiet w ciąży. Zamierzam również pisać o produktach spożywczych i ich super odżywczej mocy oraz o tym jak gotować szybko i sprawnie.

Skąd bierzesz pomysły na przepisy, które pojawiają się na Twojej stronie internetowej?

Pomysły na dania znajduję w zasadzie wszędzie, zarówno w Internecie, w telewizji jak i w życiu codziennym. Uwielbiam książki kucharskie, moja biblioteczka stale się powiększa. Prawie nigdy nie gotuję zgodnie z przepisem, zawsze coś modyfikuję, dodaję lub zmieniam składniki. Ogromną inspiracją są również dla mnie targi pełne kolorowych warzyw i owoców. Moje przepisy powstają często bardzo spontanicznie, robiąc zakupy oraz gdy mam niespodziewanych gości i muszę bardzo szybko stworzyć coś pysznego.

Jak reagują Twoi czytelnicy na propozycje dietetyczne czy przepisy, które im polecasz? Czy chętnie z nich korzystają?

Moi Czytelnicy reagują z dużym entuzjazmem na moje dietetyczne propozycje. Często dostaję wiadomości, że bardzo im smakowały. Uwielbiam dostawać zdjęcia tychże dań od swoich Czytelników.

Czy Twój blog to tylko hobby czy może jest narzędziem do innej działalności? Jeśli tak, co możesz nam zaoferować?

Mój blog to hobby, ale również narzędzie do kontaktu z moimi Podopiecznymi. Prowadzę własną Poradnię Dietetyczną. Konsultacji udzielam zarówno stacjonarnie w gabinecie, jak i online. Moja oferta skierowana jest do osób, które chcą nauczyć się jeść smacznie i zdrowo, osób z nadwagą i otyłością, kobiet planujących macierzyństwo, kobiet w ciąży, po ciąży chcących wrócić do dawnej sylwetki. Podejmuję również współpracę z osobami zmagającymi się z różnymi chorobami np. cukrzycą, chorobami tarczycy, chorobami układu krążenia, przewodu pokarmowego. Dieta to element leczenia.
Gwarantuję indywidualne podejście, plan żywieniowy dopasowany do potrzeb i preferencji smakowych, edukację żywieniową, fachowe porady oraz stały kontakt podczas trwania dietoterapii. Zapraszam serdecznie do skorzystania z usług mojej poradni i posmakowania zdrowia razem ze mną.

Co Cię zachwyca, a co denerwuje w blogosferze?

Zachwyca mnie kontakt z czytelnikiem, możliwość porozmawiania z osobami z różnych zakątków, ale mających takie same zainteresowania. A co denerwuje? Hmm, w blogosferze jestem dość krótko więc jeszcze nic nie zdążyło mnie zdenerwować.

Monikę Dąbrowską i jej przepisy znajdziecie:

https://www.instagram.com/posmakujzdrowia/
http://www.posmakuj-zdrowia.pl/
https://www.facebook.com/Posmakuj-Zdrowia-1289977241037617/

Wywiad przeprowadziła: Agnieszka Pytlińska