Chrom – zmniejsza apetyt

Chrom – zmniejsza apetyt

chrom

Mikro- i Makroelementy są niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Niestety nie zawsze o nich pamiętamy. Jednym z pierwiastków szczególnie ważnych dla naszej figury jest chrom.

Co warto wiedzieć?

Chrom to pierwiastek, o którym większość z nas nawet nie wie, a szkoda, bo jest ważny dla naszego zdrowia. Jego główną rolą jest pomoc w procesie prawidłowej przemiany glukozy. Wraz z insuliną bierze udział w transporcie glukozy do komórek. Niedobór chromu rozregulowuje gospodarkę węglowodanową organizmu, przez co pojawiają się napady głodu, a w następstwie tego wzrost wagi.

Jak poznać niedobór chromu?

Niedobór chromu objawia się chronicznym zmęczeniem. Towarzyszy temu wzmożony apetyt połączony z napadami wilczego głodu, w wyniku czego dochodzi do wzrostu wagi.

Gdzie można znaleźć chrom?

Chrom znajduje się w pełnoziarnistych produktach zbożowych, ziemniakach oraz w wielu przyprawach takich jak np. pieprz czy tymianek.

Chrom to pierwiastek pomagający utrzymać prawidłową wagę, więc warto zadbać o to, aby dostarczać go organizmowi w odpowiednich ilościach. Jest to szczególnie ważne w zimie, gdy jemy znacznie mniej świeżych warzyw i owoców, a równocześnie rzadziej wychodzimy z domów, co sprawia, że tyjemy. Warto pamiętać, że zimą chrom pomoże nam utrzymać swoją wagę na odpowiednim poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.